Міжнародні проєкти

I. ERASMUS-EDU-2024-CBHE

«Комплексне впровадження розширеної та альтернативної комунікаційної методології в українській системі освіти / Comprehensive Introduction of Augmented and Alternative Communication Methodology into the Ukrainian System of Education (AMUSE

Мета проєкту: Проєкт AMUSE спрямований на вирішення низки проблем та усунення деяких прогалин для покращення професійної підготовки вчителів до та під час роботи з використанням альтернативної та додаткової комунікації (далі АДК – англ. ААС, Augmentative and Alternative Communication) в українських закладах вищої освіти.

Проєкт передбачає створення хабу інклюзивної освіти в українському закладі вищої освіти, інноваційної класної кімнати для організації освітнього процесу для використання АДК в дошкільній, початковій та середній освіті; встановлення партнерства із закладами дошкільної, початкової, середньої та вищої освіти для забезпечення можливостей апробації АДК на практиці, розвиток системи обміном досвіду та взаємодії між університетами Європи та України, що сприятиме інтернаціоналізації та інтеграції в європейський освітній простір.

В команді проєкту - представники кафедри природничих наук: ГРИЦАЙ Наталія, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри природничих наук, ВОЙТОВИЧ Оксана, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри природничих наук (зі спеціальності 014.15 «Середня освіта (Природничі науки)»).

Партнери:

інституції країн ЄС: Університет Осло (Норвегія), Університет Марії Кюрі-Склодовської (Польща), Університет прикладних наук Утрехта (Нідерланди), Тартуський коледж охорони здоров’я (Естонія),

Асоціація Говорити без слів – ISAAC (Польща),

вітчизняні інституції: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (грантовласник, координатор), Рівненський державний гуманітарний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Харківський національний педагогічний університет імені Сковороди, Мукачівський державний університет, ГО «Одеська обласна організація медичної психолого-педагогічної допомоги «Здорове суспільство».

 

IІ. ДІЄМО ДЛЯ ЗДОРОВ'Я

Україно-швейцарський проєкт «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні» має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності від НІЗ.

Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Координаторкою проєкту в Рівненській області є докторка педагогічних наук, професорка Катерина ПАВЕЛКІВ.

У межах проєкту викладається вибіркова дисципліна "Здорова школа", яку в 2024-2025 н.р. вибрали здобувачі ІІІ курсу спеціальностей 014.15 Середня освіта (Природничі науки), 014.05 Середня освіта (Біологія людини), 014.07 Середня освіта (Географія).